آیا میدانید دیدن جواهرات به ویژه نقره در خواب و رویا به چه معناست؟ یا به عبارتی از چگونگی تعبیر خواب نقره یا تعبیر خواب جواهرات اطلاع دارید؟ شاید برای خیلی از ما اتفاق افتاده باشد که در خواب و رویای خود، جواهرات و نقره ( جواهراتی مانند گردنبند نقره، انگشتر نقره و یا حتی شمش نقره و …. ) و امثال آن را دیده باشیم. شاید برای برخی تعبیر خواب و رویا اهمیتی نداشته باشد و به راحتی از آن می گذرند. اما اگر شما هم به علم تعبیر خواب اعتقاد داشته باشید، حتما به دنبال تعبیر درست و منطقی اینگونه خواب ها خواهید رفت. در باب تعبیر خواب گردنبند نقره، تعبیر خواب انگشتر نقره، تعبیر خواب ظروف نقره و …. تفسیر های متنوع و مختلفی وجود دارد. وجود تفسیرهای گوناگون برای دیدن خواب نقره و جواهرات موجب شده است تا انتخاب تفسیر و تعبیر مناسب و منطقی خواب را برای ما به امری دشوار و گیج کننده تبدیل نماید. کتاب ها و مقالات، روایت از ائمه،  پیامبران و بزرگان،  نقل قول های متنوع از سراسر جهان و … از جمله منابع مختلفی و تقریبا معتبری هستند که می توانیم برای تعبیر خواب نقره به سراغ آنها برویم. در ادامه مجموعه تفاسیر مختلف خواب نقره و جواهرات را مورد بررسی قرار می دهیم.

همچنین برای تشخیص نقره اصل می توانید این مقاله را در گالری آتنا مطالعه کنید.

تعبیر خواب نقره و جواهرات
تعبیر خواب نقره و جواهرات

تعبیر خواب نقره در اسلام  ( عرب باستان تا کنون )

همانطور که گفته شد، دیدن نقره و تمام مشتقات آن در خواب و رویا دارای تفسیر های مختلفی است. یکی از انواع تعبیر خواب، تعبیر خواب در دین اسلام و توسط مسلمانان می باشد. اگر شما نیز تعبیر خواب در اسلام را جستجو کرده باشید، حتما با تعابیر اشخاصی مانند امام صادق ( ع )، سموأل بن یحیی مغربی، ابوبکر محمد بن  سیرین ( ابن سیرین )، ابراهیم کرمانی، مطیعی تهرانی و … روبرو شده اید. برخی از تعابیر معتبر نقره و جواهرات توسط این اشخاص به صورت زیر می باشد :

امام جعفر صادق ( ع ) :

از دید و نظر این امام بزرگوار دیدن خواب نقره دارای چهار وجه یا تفسیر می باشد. این چهار وجه عبارتند از : زن، فرزند، مال و  معیشت.

ابن سیرین :

در مجموعه تفاسیر این خوابگزار معروف و مسلمان، دیدن نقره و جواهرات در خواب، معمولا به معنای دشواری، سختی و گرفتاری و یا غم و اندوه می باشد. اما باید توجه داشت که تعبیر خواب نقره توسط ابن سیرین دارای یک وجه خوب و نیک دیگری نیز می باشد. تعبیر خواب جواهرات و نقره توسط ابن سیرین به طور دقیق تر به صورت زیر است :

 • خرید نقره از دکان یا مغازه : ازدواج یا زن
 • دزدیده شدن انگشتر نقره یا غیره : آفت و دشواری در کارها
 • شکستن انگشتر نقره و باقی ماندن نگین آن : از دست دادن جاه و مقام و باقی ماندن آبرو
 • همچنین می توانید خواص سنگ عقیق را از وبلاگ مجله آتنا مطالعه کنید.

جابر مغربی ( سموأل بن یحیی مغربی ) :

جابر مغربی دیدن نقره و جواهرات را در خواب به کسب مقام و منزلت تعبیر نموده است.

تعبیر خواب نقره و جواهرات
تعبیر خواب نقره و جواهرات

ابراهیم کرمانی :

تعبیر خواب نقره به روایت ابراهیم کرمانی به شرح زیر می باشد :

 • نقره سالم : خبر درست و راست
 • نقره شکسته : خبر دروغ
 • وجود نقره در کیف : به امانت گذاشتن چیزی نزد شما
 • کسب نقره بی اندازه : کشف و پیدا کردن گنج
 • دیدن ظروف نقره ای در خواب ( کاسه، تشت و … ) : مال و اموال جمع آوری شده
 • ذوب نقره یا طلا : افتادن بر سر زبان ها، مشاجره با همسر
 • تعبیر خواب نقره به روایت معبرین غربی

  معبرین غربی مانند لوک اویتنهاو، آنلی بیتون، اچ میلر، بتی بتاردز و …. هر کدام تفاسیر متنوعی برای دیدن گردنبند نقره، پلاک نقره، ظروف نقره ای، سکه نقره و … در خواب و رویا ارائه داده اند. تعبیر خواب جواهرات و نقره به روایت و نقل قول برخی از معبرین مشهور و نامی غربی به شرح زیر است :

  • لوک اویتنهاو : به روایت لوک اویتنهاو دیدن نقره در خواب گاهی اوقات به معنای مورد آزار و اذیت قرار گرفتن است. دریافت و یا هدیه گرفتن نقره یا انگشتر نقره نشان دهنده عزت و بزرگی می باشد. همچنین خرید گردنبند نقره به معنای تحولات بزرگ و اساسی است. گردنبند نقره یکی از گزینه های مطلوب برای هدیه تولد برای خانم ها است

  آنلی بیتون : این معبر دیدن نقره در خواب را معمولا به کسب ثروت و مال، آرامش و آسایش برای خود و اطرافیان و رسیدن به هدف تعبیر کرده است.

 • تعبیر خواب نقره
  تعبیر خواب نقره
  • اچ میلر : تعبیر خواب نقره توسط این معبر به معنای ثروت و مال می باشد.
  • بتی بتاردز : دیدن نقره در خواب نشان دهنده فراوانی همراه با مسئولیت سنگین است.
  • استارن رابینسون : این معبر جمع کردن نقره در خواب را به آسیب و ضرر تعبیر نموده است.

  دیدن گردنبند نقره، انگشتر نقره، ظروف نقره ای، شمش نقره و …. در خواب تعبیر های بسیاری دارد. اما همانطور که می بینید در بیشتر تفسیر های ذکر شده تعبیر خواب نقره معمولا یکسان بوده و به عبارتی می توان گفت که دارای معانی مشترکی می باشد. اگر به دنبال تفسیر دقیق تری برای خواب خود هستید، حتما مراجعه به کتاب ها و منابع معتبر بسیاری مانند فرهنگ نامه خواب و رویا به روش یونگ، کامل ترین تعبیر خواب ( کامل التعبیر ) و …. را در نظر داشته  باشید.

  همچنین برای مشاهده انواع گردنبند نقره به همراه قیمت می توانید از سایت گالری آتنا به نشانی https://jewelleryatena.com دیدن فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست