آیا پیدا کردن طول مناسب گردنبند نقره برای شما یک دغدغه بزرگ به حساب می آید؟ یا به عبارتی در پیدا کردن اندازه و طول مناسب برای انواع گردنبند زنانه یا مردانه با مشکل روبرو شده اید؟ یک گردنبند نقره زنانه نگین دار و یا یک گردنبند همراه با پلاک نقره دست ساز می توانند به راحتی زیبایی ظاهر ما را تامین نمایند. اما اگر برای اینگونه گردنبند ها اندازه و طول مناسبی انتخاب نشده باشد، نتیجه عکس پیدا خواهد کرد. به عبارتی می توان گفت یک گردنبند زنانه نقره با طول و اندازه نامتناسب، ظاهر خوبی نداشته و احمقانه به نظر می رسد. پیدا نکردن اندازه مناسب برای انواع گردنبند نقره موجب شده است تا تعداد زیادی از آنها در کمد های ما بدون استفاده باقی بمانند. علاوه بر این یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت گردنبند نقره، طول و اندازه آن می باشد. برای اینکه بتوانیم از تمامی این گردنبند ها به درستی استفاده کنیم، باید با نحوه صحیح اندازه گیری و انتخاب طول مناسب برای انواع گردنبند آشنا شویم. اما قبل از آن ابتدا به بررسی عوامل تعیین کننده طول مناسب گردنبند می پردازیم. با گالری آتنا همراه باشید.

عوامل تعیین کننده طول انواع گردنبند نقره زنانه

گردنبند زنانه نقره یکی از عوامل زیبایی خانم های شیک پوش و خوش سلیقه به حساب می آید. اما باید توجه داشته باشیم که این زیبایی زمانی تاثیر گذار خواهد بود که گردنبند و پلاک نقره در اندازه ای مناسب به گردن آویز شده باشند. عوامل زیادی وجود دارند که می توانند تعیین کننده طول گردنبند نقره زنانه باشند.

همچنین در گذشته درباره انتخاب گردنبند مناسب فرم گردن مقاله ای منتشر کرده ایم که می توانید مطالعه کنید.

طول انواع گردنبند نقره
طول انواع گردنبند نقره

برخی از این عامل های تعیین کننده طول گردنبند مناسب برای خانم ها به شرح زیر می باشد :

اندازه گردن : اندازه گردن یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده طول گردنبند می باشد. برای گرفتن اندازه گردن تنها کافی است تا از یک متر معمولی برای اندازه گیری استفاده نماییم. به طور دقیق تر می توان گفت که ابتدا باید با استفاده از یک متر یا نوار اندازه گیری، اندازه گردن خود را به دست می آوریم و سپس ۵ تا ۱۰ سانتی متر به این اندازه اضافه می کنیم. عدد به دست آمده همان اندازه مناسب برای انواع گردنبند نقره، طلا و … می باشد.

اگر اندازه گردن بین ۳۳ تا ۳۶ سانتی متر باشد، طول ۴۵ سانتی متر برای گردنبند مناسب است.

اگر اندازه گردن بین ۳۸ تا ۴۱ سانتی متر باشد، طول مناسب گردنبند برابر با ۵۰ سانتی متر می باشد.

اگر اندازه گردن بین ۴۳ تا ۴۷ سانتی متر باشد، یک گردنبند با طول ۵۵ سانتی متر مناسب خواهد بود.

قد : قد نیز می تواند بر روی طول گردنبند نقره نگین دار یا معمولی تاثیر گذار باشد. یک گردنبند زنانه نقره با زنجیر کوتاه برای افراد قد بلند، دیده نمی شود و یا برعکس، یک گردنبند بلند برای افرادی با قد کوتاه دست و پا گیر و عجیب به نظر می رسد. هرچه فرد قد بلندتر باشد، طول گردنبند آن نیز باید بیشتر و بلندتر باشد.

برای مشاهده تعبیر خواب گردنبند نقره می توانید از مجله آتنا دیدن کنید .

طول های استاندارد گردنبند نقره
طول های استاندارد گردنبند نقره

طول های استاندارد گردنبند نقره برای خانم ها

معمولا در هنگام خرید گردنبند نقره زنانه نگین دار با ۵ اندازه استاندارد و اصلی روبرو خواهیم شد. این طول های استاندارد برای انواع  گردنبند زنانه نقره، طلا و … عبارتند از :

Choker ( چوکر ) : طول حدود ۴۰ سانتی متر

Standard ( پرنسسی ) : طول ۴۳ تا ۴۸ سانتی متر ( معمولا روی استخوان ترقوه یا یقه قرار می گیرد. )

Matinee : طول ۵۰ سانتی متری ( کمی پایین تر از استخوان ترقوه )

Opera ( اپرا ) : طول ۵۵ سانتی متری ( روی سینه قرار می گیرد. )

rope : طول ۶۰ سانتی متر ( از اپرا بلندتر بوده و روی نیم تنه قرار می گیرد. )

 

نحوه صحیح اندازه گیری طول گردنبند نقره

اندازه گیری طول زنجیر و گردنبند بسیار راحت و بدون دردسر است و تنها کافی است مراحل زیر را طی نماییم :

مرحله ۱ :

ابتدا باید زنجیر گردنبند نقره زنانه را باز کرده و تا حد ممکن صاف کنید. آن را روی میز یا هر سطح صاف دیگری قرار دهید تا مراحل اندازه گیری آن به راحتی انجام شود.

اندازه گیری گردنبند نقره
اندازه گیری گردنبند نقره

مرحله ۲ :

طول زنجیر نقره را با متر یا خط کش اندازه گیری کنید. توجه داشته باشید که برای داشتن اندازه ای دقیق تر حتما باید قلاب آن را نیز اندازه گیری نمایید. در زمان اندازه گیری هرگونه پلاک نقره و آویز متصل شده را نادیده بگیرید. ( این موارد را اندازه نگیرید. )

جالب است بدانید گردنبند نقره زنانه می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای هدیه تولد برای خانم ها باشد.

مرحله ۳ :

اندازه زنجیر را یادداشت کرده و برای خرید های بعدی انواع گردنبند نقره مورد استفاده قرار دهید.

با توجه به اهمیت انواع گردنبند نقره و تاثیر آن بر زیبایی افراد می توان نتیجه گرفت که برای اینکه بتوانیم انواع گردنبند نقره زنانه بسیار شیک را مشاهده کنیم، باید حتما به دنبال فروشگاهی معتبر و بنام در این زمینه باشیم. گالری نقره آتنا با ارائه مناسب ترین قیمت ها برای انواع گردنبند زنانه نقره و همچنین ارائه طرح های منحصر به فرد، می تواند همانی باشد که به دنبال آن هستیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست